Instalace

Postup instalace rekuperatoru prana

Vážení zákazníci,

rádi zajistíme jádrové vrtání, instalaci, zapojení a servis rekuperátorů Prana. Každá instalace je individuální podle vybraného modelu a umístění v objektu. Více informací o vrtání a instalaci naleznete v kategorii Služby, anebo nás můžete zkontaktovat na +420 733 262 262. Vrtání a montáž provádí přímo naši technici ve vzdálenosti většinou do 150km od Prahy. Pro snížení nákladů na montáž mohou tyto práce provést i živnostníci a stavební firmy ve vašem okolí aniž byste přišli o záruku na výrobek.

Chytra ventilace instalace Prana auto

Při montáži jednotky se nemusí zasahovat do konstrukce jednotky nebo jí nějak dále upravovat. Na požadovaný rozměr (šířku stěny) vám jednotku upravíme přímo u nás a zašleme již připravenou ke konečné montáži.  

Samotná instalace rekuperačních jednotek Prana domácích řad je velmi jednoduchá.

Po přípravě okolí lokace jednotky (viz Stavební připavenost vrtání otvoru) se otvor správného průměru vyvrtá do zdi přesným jádrovým vrtáním s odsáváním kalu vznikajícího při vrtání. Následně se do něj jednotka vsune. Vzhledem k nízkému příkonu můžeme jednotku připojit k el.síti tenkým káblíkem (2x0,5mm) ukončeným vidlicí do zásuvky anebo připojením k přivedenému kabelu pod omítkou ve spodní části vyvrtaného otvoru.Jednotku ukotvíme za pomoci buď lehkého zapěnění nízkoexpanzní montážní pěnou anebo za použití samolepícího polyeuretanového těsnění, akrylátového tmelu apod.

 Montáž z exteríéru

 Montáž z exteríéru

Jednotku si můžete nainstalovat i svépomocí

 

Při montáži nezasahujete do samotné jednotky. Pouze vložíte námi dodaný tubus jednotky upravený na potřebný rozměr od nás do připraveného otvoru a připojíte k el. proudu buď na káblík (tenký bílý 2x0,5-0,75mm lampičkový s zástrčkou do zásuvky dodaný po objednání s jednotkou) anebo na již připravené vedení pod omítkou do svorkovničky v naší jednotce - toto zapojení by měla provést proškolená osoba - elektrikář.

Na montáži je nejpracnější udělat průchod stěnou. Průchod je možné vytvořit dvěmi způsoby:

1- jádrovým vrtáním, to je vyvrtáním přesného otvoru ve velikosti dle zvoleného velikosti jednotky s odsáváním kalu (prakticky bezprašné vrtání možné provézt za běžného provozu domácnosti) 

- pro jednotku PRANA 150 by mělo být ideálně vrtáno průměrem v rozmezí 162-170mm ve sklonu 3-5° směrem ven

-pro PRANA 200 v rozmezí 212-220mm ve sklonu 3-5°směrem ven

2- proražením otvoru svépomocí o přibližné velikosti požadovaného rozměru s nutností tubus jednotky po jeho uchycení vzhledem k nepravidelnému tvaru otvoru zednicky zapravit - otvor zpravidla nebude přesný. Také je nutné dodržet sklon jednotky 3-5°směrem ven.Bez větších problému jde udělat do šířky stěny cca 35-40cm (pálená tvárnice atd.)

Sklon je důležité překontrolovat před ukotvením jednotky ve zdi (např. mont. pěnou, silikonem, akrylem at.p.)

Sklon je nutné dodržet pro správnou funkci jednotky (na měděném výměníku vlivem změny teploty, zvláště v zimnich měsících vzniká kondenzát. Je nutné zajistit jeho odkapávání směrem ven před fasádu.

Uvedené rozměry doporučujeme, aby nebylo zapotřebí otvor nějak dodatečně zednicky upravovat-zakrývat.

Naše jednotky mají z vnitřní strany (interiéru) přírubu, která přesahuje obvod jednotky o 1,5cm kolem jeho obvodu čili celkem 3cm což zakryje při montáži otvor po jádrovém vrtání v již zmiňovaném průměru aníž by bylo nutné nějak dodatečně zednicky upravovat - doléhá přesně na zeď.

Tato příruba je navržena tak, aby zajistila dostatečný sklon jednotky. Při pohledu na tuto přírubu z boku je v horní části užší a v spodní části širší tak aby při dodržení sklonu dolehla přesně na stěnu do které je jednotka namontovaná.

V případě, že nevíte kdo ve vašem dosahu jádrové vrtání provádí, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme 

Pro další info nás neváhejte kontaktovat. 

 

Naši konstruktéři mysleli na každý detail:

Korpus čelního panelu s LCD displejem jednotky má z vnitřní strany (pohled z interiéru) přesah 1,5 cm, takže zcela zakryje vyvrtaný otvor v předepsaném rozměru a nejsou nutné nějaké další stavební opravy omítek.

Horní část korpusu čelního panelu (z pohledu z boku) nad displejem je užší a ve spodní části širší, takže i při zachování 3-5° sklonu směrem ven doléhá po montáží bezchybně na zeď. Zdroj napájení je volitelný, buď do připraveného elektrického rozvodu anebo kabel s vidlicí do zásuvky.

Řízené a účinné ventilace si tak budete moci užívat ve velmi krátém čase. 

Detailní pokyny pro montáž rekuperačních jednotek pro domácnosti jsou k dispozici a můžeme je dodat na dotaz.

Příklady použití a instalací do různých budov si můžete prohlédnout v sekci Naše projekty

 

Provedení instalace jednotky, viz Montáž a Vrtání.

gif instalace

Celý proces instalace včetně vrtání je rychlý a neinvazivní.
 
 
 
 
 
Instalaci lze také provést ve skleněných výplních:
oknoř
 
Níže naleznete naše certifikované servisní a montážní partnery, kteří jsou oprávněni instalovat naše výrobky:
 
 • Hlavní město Praha - individuálně po domluvě- mob. 773 138 558 - vystaven funkční vzorek jednotky
 • Středočeský kraj
  • Mělnik a okolí: Trademix s.r.o. výhradní podej a servis v ČR,výdejní sklad-servis - vystaven funkční vzorek  mob. 733 262 262
  • Praha, Beroun a okolí: I. Matsievsky, mob. 732 786 171
 • Jihočeský kraj - individuálně po domluvě
 • Plzeňský kraj - individuálně po domluvě
 • Karlovarský kraj - individuálně po domluvě
 • Ústecký kraj - individuálně po domluvě
 • Liberecký kraj - individuálně po domluvě
 • Královéhradecký kraj - individuálně po domluvě
 • Pardubický kraj - individuálně po domluvě
 • Kraj Vysočina  - Střechy Fous, tel: +420 313 034 239 - vystaven funkční vzorek jednotky 
 • Jihomoravský kraj - individuálně po domluvě 
 • Olomoucký kraj - individuálně po domluvě
 • Zlínský kraj - individuálně po domluvě
 • Moravskoslezský kraj - individuálně po domluvě

 

Hledáme obchodní partnery v oblasti montáž a servis s nabídkou kompletní servisní podpory včetně seznámení s produkty a exkluzivity v oboru ve Vašem regionu.